SALÓN PSEJ KRÁSY

Vajanského 22, Trnava

 PONÚKA :

- strihanie
- trimovanie
- kúpanie a fénovanie
- rozčesávanie a kefovanie dlhosrstých plemien
- strihanie pazúrikov, čistenie a depilácia uší ...
- poradenstvo

 !  !   Všetko bez použitia upokojujúcich prípravkov   !  !

Informácie a objednávky sú možné na telefónnych číslach :

Ľubica :

0903 / 730 917,  0915 / 427 391
 

Do salónu je potrebné sa najskôr telefonicky objednať a dohodnúť si termín úpravy vašeho psíka.

Psíka je potrebné priniesť do salónu dôkladne okúpaného a rozčesaného (pokiaľ si túto službu neobjednáte). Treba tak urobiť najneskôr jeden deň pred plánovaným strihaním. Aby bol strih dobrý, musí byť srsť pred strihaním dobre pripravená, rozčesaná, zbavená splstnatených miest, vykúpaná a vysušená. Doporučujem psíka česať a fénovať zároveň, aby sa srsť vyrovnala. Čo znamená, za stáleho prečesávania srsti vyfénovať psíka do sucha. Dôležité je to hlavne u plemien s kučeravou srsťou. Ak srsť nebude na strihanie dobre pripravená, môže sa stať, že psík nebude ostrihaný podľa vašich predstáv, ale podľa toho, ako to jeho stav dovolí.

Samozrejme neplatí to pre plemená, ktoré sa upravujú trimovaním. Pred trimovaním doporučujem nekúpať šampónom minimálne 5 dní pred návštevou salónu. Avšak to neznamená, že môže prísť špinavý a nevyčesaný.

A taktiež je potrebné, aby bol psík zbavený bĺch. Ak svojim psíkom neaplikujete pravidelne účinné antiparazitné prípravky, doporučujeme vám najneskôr 3 dni pred plánovaním strihaním tak urobiť.

Veľmi dobré je, ak majiteľ vopred upozornení, ak sa u ich miláčika vyskytuje agresivita, alebo citlivosť na niektoré časti tela spôsobené napríklad úrazom alebo chorobou. Tieto informácie uľahčia  prácu a hlavne je možné predísť prípadným komplikáciám aj prípadným zlým skúsenostiam  psíka zo strihania. Nakoľko sa strihania boja aj po pozitívnych skúsenostiach a bezproblémových strihaniach. Predsa len im takáto manipulácia s nimi  nie je veľmi príjemná, radšej sa hladkajú a maznajú so svojimi majiteľmi. Uľahčiť strihanie psíkovi môžu aj jeho majitelia. To hlavne tým, že ho od malička zvykajú na česanie, čím si zvyká aj na manipuláciu s ním. Pretože veľa psíkov má hystériu hlavne z toho, že nie sú zvyknutý na to, že sa im napríklad chytajú nožičky alebo hlavička. Ďalej môžu uľahčiť psíkovi strihanie tým, že ho na strihanie neprinesú splsteného. Pretože v tom prípade je strihanie pre neho znepríjemnené aj ščicovaním. Plstiam predídete pravidelným dôkladným česaním. Ak česanie nezvládate, potom je pre vás a vašeho miláčika jednoduchšie chodiť pravidelne na strihanie a udržiavať srsť v takej dĺžke, aby sa vám tak neplstila.

Tešíme sa na Vašu návštevu.